سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
امروز پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۱
 

اخبار

موج جدید کرونا در شهرستان جم و افزایش ظرفیت پذیرش بیماران بستری کرونایی در بیمارستان توحید جم

نشست خبری دکتر فرهاد باقری رئیس بیمارستان توحید جم و مهندس احمد قاسمی رئیس شبکه بهداشتی و درمانی شهرستان جم با حضور خبرنگاران شهرستان جم پیرامون وضعیت کرونا در شهرستان جم در سالن کنفرانس دکتر نیکی در درمانگاه شهید تندگویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر،دکتر باقری در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی سعادت و تندرستی برای همه اصحاب رسانه گفت : در حال حاضر از هر 10 نفر بیمار مبتلا به کرونا حدود 8 نفر درگیری با نوع جهش یافته کرونا انگلیسی است که نشان دهنده موج جدید کرونا در شهرستان جم می باشد و جای بسی نگرانی است.

وی با اشاره به مراجعه تعداد 501 نفر بیمار مشکوک و محتمل کرونا در اسفند ماه 99 به بیمارستان توحید جم گفت : متاسفانه این آمار در بازه زمانی یکم تا 14 فروردین سال جاری به تعداد 531 نفر افزایش یافت .

دکتر باقری در ادامه به افزایش بستری مبتلایان به کووید دربیمارستان توحید جم خبر داد و گفت : از 30 بهمن 98 که شناسایی ویروس کرونا در کشور شناخته شد تا قبل از سال 1400 هیچ وقت بخش ایزوله تنفسی بیمارستان توحید جم بیشتر از 6 تا بیمار بستری نداشته است ولی هم اکنون آمار بستری بیماران کرونایی از 8 درصد نسبت به مراجعه کننده مثبت سرپایی به 20 درصد افزایش یافته است و در طول 14 روز اول سال 1400 بطور میانگین تعداد 8 نفر روز بستری بیمار کرونایی داشته و در حال حاضر 13 بیمار مثبت بستری داریم .

دکتر باقری با اشاره به اینکه میزان شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی 70 درصد بیشتر از ویروس قبلی می باشد افزود: یک نفر مبتلا می تواند ظرف 24 ساعت به 10 نفر از اطرافیان خود بیماری را انتقال دهد در صورتیکه در ویروس قبلی هر یک نفر تا 3 نفر را در خطر ابتلا قرار می داد.

وی گفت : 70 درصد بیماران مراجعه کننده به بیمارستان توحید جم که تست کرونا آنها مثبت می شوند بنا به اظهارات خودشان در عروسی ها و عزاداری ها و سالن های غذاخوری مسقف حضور داشتند  و متاسفانه از 13 نفر بیمار بستری شده در بیمارستان توحید جم 10 نفر آن از شهروندان جم و ریز می باشند.

وی گفت: همچنان استفاده از ماسک ،رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در دورهمی های خانوادگی و مراسم جشن و عزاداری باعث کاهش مبتلایان خواهد شد.

دکتر باقری در مورد توصیه های خود به مردم گفت : از همه مردم درخواست دارم با کوچکترین علایم شبیه به کرونا بلافاصله شرایط قرنطینه را رعایت نموده، در صورت شدت علایم بلافاصله به پزشک مراجعه نمایند تا مورد بررسی قرار گرفته و تحت درمان قرار گیرند.

وی افزود : همشهریانی که در تعطیلات عید مسافرت رفته اند حداقل تا 5 روز به خانه اقوام و آشنایان نروند و مسافر نیز نپذیرند چون ممکن است ناقل کرونا باشند و همچنین مردم تا 5 روز با مسافرین بازگشته از مسافرت نیز هیچگونه مرواده و معاشرتی نداشته باشند و از مردم  درخواست داریم دورهمی ها و مراسمات را به واحدهای انتظامی گزارش دهند.

همچنین اضافه کرد: خانواده هایی که مراسم جشن و یا مراسم عزاداری خود را در راستای اجرای دستورالعمل های بهداشتی  ملغی می کنند ، از طریق رسانه ها به اطلاع عموم برسانند تا سایرین نیز به رعایت آن تشویق گردند.

دکتر باقری در پایان صحبتهای خود گفت : در ادارات شرکت نفت که با همکاری واحدهای EOC آنها، کارکنان اقماری و مسافرت رفته باید تست پی سی آر منفی یا رپید تست منفی برگشت به کار داشته باشد .

 


نشست خبری فروردین 99 4
نشست خبری فروردین 99 3

نشست خبری فروردین 99 1

نشست خبری فروردین 99 2

 

نشست خبری فروردین 99 6
نشست خبری فروردین 99 5

 

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۵۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید