سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۲:۵۸
 

اخبار

گفتگو با مددکار اجتماعی بیمارستان توحید جم

خانم کلثوم بازایی ، کارشناس پرستاری ومسئول مددکاری اجتماعی بیمارستان توحید جم در گفتگویی با روابط عمومی خالاصه ای از فعالیتهای این واحد را توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر، خانم بازایی گفت: از سال 1391 در بیمارستان توحید جم افتخار خدمت رسانی به بیماران را دارم که علاوه بر فعالیت در رشته پرستاری به عنوان مسئول بخش تالاسمی و از دی ماه 98 به عنوان مددکار اجتماعی در خدمت بیماران و مراجعین این بیمارستان می باشم.

خانم بازایی در خصوص درخواستهای بیماران از مددکاران گفت: مددکاران با بیماران ارتباط مستقیم داشته و با مشکلات آنان به طور مستمر و از نزدیک آشنا می باشند و ما با انتقال مشکلات بیماران به مسئولین ،آنان را در تصمیم گیری ها شرکت داده و از این طریق در ارائه خدمات بهتر و موثرتر در سیستم درمان شاهد پیشرفت های مهمی بوده ایم.

وی افزود: نقش مددکار در محیط های درمانی به عنوان یک واسط بین بیمار و کادر درمان و همچنین تسهیل کننده روند درمان بیمار می باشد.این امر باعث کاهش استرس و اضطراب ناشی از بستری شدن در بدو بستری که معمولا در بیماران دیده می شود می گردد. هزینه های بیمارستان و مسایل حاشیه ای خانواده ها و حتی پیگیری های بعد از ترخیص از جمله مشکلاتی است که مددکار سعی در کمک به بیمار در حل آنها دارد.

خانم بازایی در مورد فرایند کاری مددکاری در بیمارستان توحید جم اظهار داشت : 

-          بازدید روزانه از بخش های بستری بیمارستان توحید جم جهت بررسی وضعیت بیمارانی که از نظر مالی در ترخیص  مشکل دارند.

-          بررسی روزانه پرونده بیماران در حسابداری در خصوص پوشش بیمه ای بیمارانی که بدون دفترچه درمانی بستری شده اند و هماهنگی جهت تهیه دفترچه از بیمه خدمات درمانی همگانی و سایر ارگان های بیمه گر در صورت امکان

-          ارتباط مستمر با سازمان های بهزیستی و کمیته امداد شهرستان جم و همچنین ارتباط با خیرین در سطح شهرستان در جهت کمک های مالی به بیماران بی بضاعت و کم بضاعت

-          هماهنگی با پرسنل خیر بیمارستان توحید جم در صورت وجود بیمار با شرایط اورژانسی و عدم تمکن مالی در بیمارستان جهت تامین هزینه درمان 

وی در ادامه افزود:مواردی که جنبه مالی پیدا می کنند با گزارش کتبی مددکار در شورای هزینه مطرح و با هماهنگی ریاست محترم بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر ارائه طریق می گردد.

خانم بازایی در پایان صحبتهای خود اشاره کرد: افراد بی بضاعت بیشتر ساکنین حاشیه شهر،روستاها و توابع شهر جم می باشند.

 

پرستاران نمونه 99 2

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱,۹۷۹

نظرات بینندگان

فاطیما
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
5
0
0

💐💐💐💐💐💐��������������������فرشته مهربانی

فاطمه ابراهیمی
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
5
0
0

من کمال تشکر را دارم آن شاالله پاینده باشن و به امید پیروزی در تمام مراحل زندگی


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید