سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۴:۱۳
 

اخبار

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در جلسه کمیته اضطرار سطح ۳ شرکت ملی گاز ایران:

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی؛ تنها راه مقابله با ویروس کرونا

از تمامی همکاران و دست‌اندرکاران شرکت ملی گاز ایران که نهایت همکاری را با ما در زمینه کنترل بهتر شیوع ویروس کرونا داشتند، سپاسگزارم؛ این همدلی و همکاری این امکان را فراهم آورد تا شاهد مدیریت بهتر و حساب‌شده‌تر این بیماری در مناطق عملیاتی و ستادی باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حبیب‌الله سمیع، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در حاشیه جلسه کمیته سلامت (شرایط اضطراری سطح ۳) که برای هماهنگی بیشتر در خصوص کنترل بهتر اپیدمی کرونا در مناطق عملیاتی و ستادی شرکت، روز چهارشنبه 21 خردادماه در سالن شهید باهنر شرکت ملی گاز ایران و با حضور حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و اعضای این کمیته، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به این که عسلویه قطب اصلی تولید انرژی و پایتخت انرژی کشور است و شرکت ملی گاز ایران نیز در این قضیه سهم مهمی دارد، بحث اصلی ما در این جلسه در ارتباط با چگونگی جلوگیری از شیوع این بیماری در این منطقه بود.

وی ادامه داد: همان‌طور که پیش از این نیز گفته بودم، از آن جا که گاز در کشور نقشی اساسی و حیاتی دارد و می‌دانیم که به هرحال، گاز تولیدی شرکت ملی گاز در منطقه عسلویه تولید و در واقع، پایه اصلی تولید انرژی کشور و حاصل تلاش همه همکاران ما در شرکت ملی گاز ایران است، تلاش کردیم تا بخش تولید را زنده نگاه داریم؛ هرچند که متأسفانه  اکنون شاهد آن هستیم که شرایط این بیماری در این استان نیز تا حدی نگران‌کننده شده است.

سمیع با بیان این که این مساله، شرایط کار را برای کارکنان شرکت بسیار سخت  و کنترل‌های ما را بیشتر می‌کند، گفت:  بنابراین در این جلسه تصمیم بر کنترل سخت‌گیرانه در مبادی ورودی و فنس‌های عملیاتی گرفته شد؛ الزام استفاده از ماسک برای تمامی افراد، رعایت حفاظت فردی، شست‌وشوی مکرر دست و استفاده از وسایل ضدعفونی‌کننده و نهایتاً رعایت فاصله اجتماعی از اهم مواردی است که باید بر رعایت آن به شدت تأکید شود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: از آن‌جا که طبق ابلاغیه وزیر نفت که با همراهی HSE های چهار شرکت اصلی تهیه شده، شرایط کار باید به شرایط عادی برگردد؛ یعنی حتی به غیر از بخش‌های تولید، بخش‌های توسعه‌ای هم فعالیت‌های خود را از سر گیرند، بنابراین تنها راه مقابله با این ویروس در حال حاضر و به‌ویژه برای مناطق عملیاتی، رعایت چند نکته؛ فاصله‌گذاری هوشمند، استفاده از ماسک، استفاده از وسایل حفاظت فردی و شست‌وشوی مکرر دست‌ها، عدم شست‌وشوی ظروف به صورت یک‌جا و ... است.

وی در ادامه، افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها، به نظر می‌آید که این ویروس تا یکی دو سال آینده با ما باشد و بر همین اساس، ما باید شرایط کار خود را با این اپیدمی تطبیق دهیم و برای این کار، راه مقابله، همان توصیه‌هایی است که بارها اعلام شده است.

سمیع در پایان، شرایط قرمز استان خوزستان را با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، گرما و رطوبت عنوان کرد و گفت: به نظر می‌رسد، رطوبت، بیماری‌زایی این ویروس را افزایش داده و این شرایط سخت را در استان‌های خوزستان و هرمزگان برای کشور بوجود آورده است و چون بوشهر هم به لحاظ آب و هوایی وضعیت مشابهی دارد، نگران هستیم دچار همین مشکل شود و تلاش داریم تا برای این وضعیت آماده باشیم

 

دکتر سمیع

جلسه بحران گاز 2

جلسه بحران گاز

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۵۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید