سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۴:۱۱
 

اخبار

اقدامات بهداشت و درمان نفت بوشهر برای مقابله با کرونا تشریح شد

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ، اقدامات انجام شده در این استان برای مقابله با کرونا را تشریح کرد.

دکتر وحید مالکی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: با توجه به ماهیت ویروس کووید ۱۹ و اهمیت بالای پیشگیری از ابتلا، آموزش‌های همگانی در کلیه مناطق تحت پوشش (شهرک های مسکونی، مدارس و شرکت ها) در اولویت قرار گرفت؛ در سکوهای نفتی نیز به صورت آنلاین، در چند نوبت آموزش‌های لازم به کلیه کارکنان ارائه شد.

وی با اشاره به تشکیل بالاترین سطح کمیته بحران منطقه پارس جنوبی برای مقابله با کرونا، افزود: تا کنون در این کمیته ۸ جلسه تشکیل شده است و کلیه ابلاغیه های صادر شده از سوی وزارت بهداشت، وزارت نفت و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت توسط این کمیته بومی سازی و اجرا شده است.


اختصاص دو دستگاه شناور مجهز به تجهیزات پزشکی


دکتر مالکی اظهار کرد: با مشارکت شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، فرودگاه عسلویه به دوربین حرارتی مجهز شد. همچنین با توجه به اهمیت وجود یک آمبولانس دریایی برای انتقال بیماران از جزیره خارک و سکوها به خشکی، دو دستگاه شناور مجهز به تجهیزات پزشکی لازم تهیه و برای این امر اختصاص داده شده است.


وی با اشاره به تردد کارکنان اقماری شرکت‌ها به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و جزیره خارک، اظهار کرد: در جلسات کمیته بحران تصمیم گرفته شد تا تردد در این مناطق به حداقل برسد؛ در این راستا اقماری‌ها ار حالت ۲ به ۱ به حالت ۱ به ۱ تبدیل شدند و با استفاده بیش تر از نیروهای ساکن استان و گاهی طولانی‌تر شدن شیفت کارکنان اقماری از میزان تردد در منطقه کاسته شد.


دکتر مالکی ایجاد مراکز قرنطینه در عسلویه و جم را یکی دیگری از اقدامات صورت گرفته دانست و گفت: ۳۰۰ تخت قرنطینه در شهر عسلویه و ۵۰ تخت نیز در شهر جم برای مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ اختصاص یافته است.

تجهیز ۵۰ مرکز درمانی مستقر در شرکت‌های منطقه ویژه پارس


رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ افزود: در ورودی شرکت‌های منطقه ایستگاه‌های تب سنجی ایجاد شده و نیروهای هلال احمر و بسیج نیز به تب سنج مجهز شده اند تا در مبادی ورودی شهرهای منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شهر جم نیز تب سنجی صورت گیرد.


وی افزود: حدود ۵۰ مرکز درمانی مستقر در شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مجهز به وسایل پزشکی مورد نیاز علاوه بر تجهیزات اورژانس قبلی شده اند؛ همچنین کلیه وسایل حفاظت فردی تهیه و در اختیار این مراکز درمانی قرار گرفته است.


دکتر مالکی با اشاره به تهیه دو دستگاه آمبولانس مجهز برای این منطقه، تصریح کرد: این دو آمبولانس در درمانگاه ابن سینا منطقه شیرین نو مستقر شده اند و وظیفه انتقال موارد مبتلا و یا مشکوک به مراکز درمانی جهت درمان را بر عهده دارند؛ همچنین ۷ تیم واکنش سریع برای ضدعفونی سریع مکان‌های مورد نظر تشکیل شده است.

آمادکی کامل بیمارستان‌های توحید جم و خارگ برای ارائه خدمات

وی ادامه داد: در ۲ بیمارستان توحید جم و خارک آماده سازی‌های لازم جهت پذیرش بیماران و بستری آنان طبق پروتکل وزارت بهداشت انجام و اتاق های ایزوله ایجاد شده است، کادر درمانی این بیمارستان ها نیز به تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز مجهز شده اند. در بیمارستان توحید ۱۳ تخت جهت بستری موقت در بخش ایزوله تنفسی آماده و یک بخش نیز برای بستری بیماران با تشخیص قطعی کرونا برای استفاده آماده است. 

دکتر مالکی گفت: در شهر خارک با ایجاد تیم قرنطینه کشتی ها، کشتی ها و شناورهایی که درجزیره پهلو می گرفتند بازدید شده و مورد پایش قرار گرفتند.

وی بیان کرد: در زمینه تهیه مواد ضدعفونی کننده با هماهنگی تعدادی از پتروشیمی ها محلول آب ژاول برای ضدعفونی سطوح تهیه شد. همچنین چندین دستگاه تب سنج در اختیار شرکت های منطقه قرار گرفته است. 

دکتر مالکی تصریح کرد:با کمک‌های وزارت نفت و دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر، در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو کمبودی در استان بوشهر وجود ندارد.۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۴۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید