سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۲۱
 

اخبار

نشست توجیهی آموزشی مقابله با ویروس کرونا در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

نشست توجیهی آموزشی مقابله با ویروس کرونا با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ،رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و جمعی از مدیران شرکت های مستقر در منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ،رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ورود و خروج از همه پایانه‌های مرزی دریایی و هوایی عسلویه تنها با تائید تیم قرنطینه دانشگاه علوم پزشکی امکان‌پذیر شد.

دکتر وحید مالکی در نشست کمیته ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه پارس گفت: وجود بحران در صنعت همواره جدی‌تر از سایر بخش‌های جامعه است، بنابراین ارتقاء سطح مراقبت‌های بهداشتی در مبادی ورودی منطقه ویژه پارس نیز یکی از ضرورت‌های حال حاضر برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

مالکی با اشاره به هماهنگی مطلوب بین دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان صنعت نفت در استان بوشهر افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تیم‌های قرنطینه مرزی وزارت بهداشت همچون گذشته و با شدت و حساسیت بیشتر ورود و خروج از پایانه‌های مرزی را مورد پایش قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: پایش های صورت گرفته نه‌تنها برای کارشناسان چینی شاغل در منطقه بلکه تمامی افراد خارجی و ایرانی که از خارج کشور وارد عسلویه می‌شوند صورت می‌گیرد.

مالکی عنوان داشت: تاکنون پرواز خارجی وارد فرودگاه عسلویه نشده است اما تمهیدات لازم برای استقرار تیم قرنطینه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در صورت برقراری پروازهای خارجی صورت گرفته است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ ادامه داد: آموزش نقش اساسی در پیشگیری از ابتلا به بیماری دارد و با توجه به وجود شرکت‌های مختلف در واحدهای منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، آموزش‌های لازم در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، مراکز تجمع، کمپ‌ها و رستوران‌های منطقه با حضور کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و HSE منطقه ویژه ارائه می‌شود.

دکتر مالکی گفت: تجهیزات و وسایل لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری توسط بهداشت و درمان صنعت نفت بر اساس آمار در اختیار افراد قرار خواهد گرفت و آموزش‌های عمومی لازم نیز به نمایندگان واحدهای مختلف منطقه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی حاضر در منطقه ملزم به اعلام تاریخ ورود افراد خارجی به منطقه و اعلام آن به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر حداقل 10 روز پیش از ورود آنان هستند.

مالکی عنوان داشت: کارکنان خارجی شرکت‌های حاضر در منطقه ویژه‌بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت مورد پایش قرار می‌گیرند.

پس ‌از این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به همراه معاونین ،رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه ، دکتر مالکی رییس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ و دکتر باقری رئیس بیمارستان توحید جم از پایانه پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی عسلویه بازدید کردند.

 

جلسه کرونا ویروس منطقه ویژه 5

کرونا ویروس منطقه ویژه1 2

کرونا ویروس منطقه ویژه1 4

کرونا ویروس منطقه ویژه1 1

کرونا ویروس منطقه ویژه1 3

جلسه کرونا ویروس منطقه ویژه 4


جلسه کرونا ویروس منطقه ویژه 3
جلسه کرونا ویروس منطقه ویژه 2
جلسه کرونا ویروس منطقه ویژه 1

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۵۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید