سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ۲۱:۲۶
 

اخبار

نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم

نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم با حضور فرماندار،دکتر مالکی رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر ،دکتر باقری رئیس بیمارستان توحید جم ودیگر مسئولین نهادهای مختلف در محل فرمانداری شهرستان جم برگزار شد.

محمد حسینی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ویروس کرونا در شهرستان گزارش نشده خاطر نشان کرد: نباید اجازه داد فضای جامعه به علت انتشار شایعات در خصوص ویروس کرونا مضطرب شود و آنچه در مورد مقابله با همه گیری این ویروس از اهمیت بالایی برخوردار است آموزش و اطلاع رسانی بهداشت عمومی برای پیشگیری است.

فرماندار جم گفت: آموزش های لازم برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان با جدیت انجام شود.

وی افزود: برخی اخبار غیر واقعی و نادرست در فضای مجازی در مورد ویروس کرونا منتشر می شود که صحت ندارد و یگانه مرجع اطلاع رسانی در این خصوص وزارت بهداشت است که اخبار را از طریق صدا و سیما به مردم اطلاع رسانی می کند.

وی با تاکید بر لزوم واکنش به شایعات توسط مسئولان در فضای مجازی تصریح کرد: شهرداری ها و دهیاری ها با همکاری دستگاه های مرتبط در حوزه سلامت، از طریق نصب بنر و اطلاع رسانی در فضای مجازی، آموزش های لازم را به مردم ارائه کنند.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم رعایت نکات بهداشتی در فضاهای شلوغ و پرتجمع را ضروری دانست و اظهار داشت: آموزش و پرورش باید اقدامات لازم برای ارتقای سطح بهداشت مدارس و نیز اطلاع رسانی و آموزش دانش آموزان و والدین را در دستور کار قرار دهد.

حسینی از همکاری ستاد بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر برای تامین محلول ضد عفونی و دستگاه دیسپنسر برای تمامی مدارس شهرستان خبر داد و گفت: تمام مدارس به این دستگاه مجهز شود تا دانش آموزان در فواصل مختلف دستان خود را ضد عفونی کنند.

وی بر لزوم بازدید مستمر از مدارس، مهدکودک ها، دانشگاه ها و سایر اماکن پر تجمع توسط شبکه بهداشت تاکید کرد و افزود: نیازمندی های بخش های مختلف برای آموزش و پیشگیری به شبکه بهداشت اعلام تا تدابیر لازم برای رفع نیازها انجام شود.

فرماندار جم از آمادگی کامل مراکز درمانی جم برای مقابله با این ویروس خبر داد و افزود: مجموعه بیمارستان توحید و سایر مراکز درمانی در آمادگی کامل قرار دارند و هم اکنون برنامه های آموزشی برای پیشگیری از انتقال ویروس در دستور کار قرار دارد

 دکتر مالکی رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر،با تاکید بر این که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس در کشور گزارش نشده است،گفت :تمهیداتی جهت مبتلایان احتمالی کروناویروس در بیمارستان‌ توحید جم اندیشیده شده است.

وی گفت: هماهنگی‌های لازم بین‌بخشی در این مورد صورت گرفته است و همکاران ما آموزش‌های لازم برای مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس دیده اند و همچنین آمادگی لازم جهت آموزش به دانش آموزان در مدارس شهرک های مسکونی و شهر جم را خواهند داشت.

در ادامه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم ضمن بیان توضیحاتی در باره ویروس کرونا افزود: رعایت بهداشت فردی ساده ترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا می باشد و باید جدی گرفته شود.

احمد قاسمی عنوان داشت: از انتشار خبرهایی که دارای منبع معتبری نیستند خودداری شود چرا که این امر با عث ایجاد رعب و سلب آرامش روانی از جامعه می گردد.

قاسمی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه می توانند نقش اساسی در اگاه سازی مردم داشته باشند خواستار همکاری دیگر ادارات و سازمانهای مربوطه در پیشگیری از ابتلا به این ویروس جدید گردید. 

 


کرونا ویروس -فرمانداری 2
کرونا ویروس -فرمانداری 1

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۱۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید