سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۳:۵۱
 

اخبار

ارائه خدمات تخصص طب اورژانس در بیمارستان صنعت نفت جزیره خارگ

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ گفت: در حال پیگیری هستیم با کسب مجوزهای لازم خدمات تخصصی طب اورژانس را در بیمارستان خلیج‌فارس جزیره را داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر به نقل از خارگ نیوز ،دکتر وحید مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) و تبریک روز پرستار اظهار داشت: حضور متخصص طب اورژانس موجب آرامش فکری برای شهروندان خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خدمات بهداشتی اولیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سطح جزیره در حال ارائه است ولی برای ارائه خدمات بیشتر برای جمعیت بیشتر باید ابلاغیه از وزارت نفت داشته باشیم.

مالکی افزود: به دلیل محدودیت‌های دسترسی که در جزیره خارگ به مناطق مختلف وجود دارد لازم است خدمات جامع اورژانس در این جزیره ارائه شود.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ گفت: در سطح‌بندی خدمات درمانی سطح یک، دو و سه داریم که جزیره خارگ شامل سطح خدمات یک درمانی می‌شود یعنی ما باید بتوانیم خدمات اورژانس و سرپایی را در این جزیره انجام بدهیم.

وی تصریح کرد: خدمات فوق تخصصی نیز طبق نظام ارجاع وزارت بهداشت باید ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی استان داشته باشیم.

مالکی افزود: طبیعتاً برای سختی دسترسی یکی از مواردی کمک‌کننده بحث امداد هوایی و استفاده از بالگرد است که در این خصوص برنامه‌ریزی لازم با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان تأمین اجتماعی خواهیم داشت تا کمک‌رسانی در منطقه از طریق هوایی داشته باشیم.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با یک فروند بالگرد خدمات‌رسانی در سطح استان را عهده‌دار است و خدمت‌رسانی می‌کند.

 

دکتر مالکی خبرنگار

۱۱ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۱۶
تعداد بازدید : ۵۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید