سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۱:۵۱
 

اخبار

تندیس نخستین شهید پرستار صنعت نفت در بیمارستان خلیج فارس خارگ رونمایی شد

تندیس نخستین شهید پرستار صنعت نفت در بیمارستان خلیج فارس جزیره خارک و با حضور خانواده معزز پرستار شهید فریدون امیری , دکتر امینی رئیس امور ایثارگران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و امام جمعه خارگ و فرماندهان نظامی و انتظامی این جزیره رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ، امام جمعه  موقت خارگ در مراسم رونمایی از تندیس شهید پرستار صنعت نفت ایران در خارگ با تاکید بر رسالت همگان در مقابل خون پاک شهدا اظهار داشت: همه مردم در مقابل شهدا مدیون و مسئول هستیم و باید به وظایف خود در قبال شهدا و جانبازان به نحو احسن عمل کنیم .

 

تندیس شهید امیری 16

حجت‌الاسلام محمدرضا کوهی افزود: دیر یا زود باید جواب دهیم, باید چشم در چشم شویم و مرد و مردانه بایستیم و بگوییم بعد از شهدا چه کرده‌ایم و چقدر راهشان، راهمان شده است.

امام جمعه موقت جزیره خارک بیان کرد : شهدا خون دادند تا مسئولان گره‌ای از مشکلات مردم را باز کنند نه اینکه فکر خواسته‌ه و منفعت خود باشندبا اینکار پای روی خون شهدا گذاشته می‌شود و باید در قیامت پاسخگو باشیم.

وی، از مدیران جهادی که در راستای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند تقدیر کرد.

تندیس شهید امیری یادگار ارزشمندی برای مردم است

پدر شهید فریدون امیری شهید پرستار صنعت نفت با بیان اینکه نقش شهید و شهادت با دیدن اثرهایی مانند تندیس شهدا همیشه ماندگار است گفت: چنین اقداماتی یاد و خاطره شهدا را در دل مردم زنده نگه می‌دارد.

 تندیس شهید امیری 2

 

حسین امیری با اشاره به رونمایی از تندیس فرزند شهیدش گفت: قطعا این اقدام بسیار ارزشمند و ماندگار است.

وی افزود: با چنین اقداماتی عموم مردم بیشتر با شهدا و کسانی که برای این مرز و بوم زحمت کشیده‌اند، آشنا می‌شوند.

پدر شهید امیری تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی عراق در دوران جنگ تحمیلی، ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران از طریق قطع صادرات نفت آن بود.

وی بیان کرد: حملات هوایی رژیم بعث عراق به جزیره خارک برای ضربه زدن به تاسیسات خارک بود و بمباران‌ها به این صورت بود که نفتکش‌ها نتوانند پهلوگیری گیرد و با این کارش به اقتصاد ایران ضربه بزند که تلاشگران صنعت نفت در امر صادرات موفق بودند.

حسین امیری با اشاره به اینکه مهمترین خصوصیت شهید امیری اخلاص ،ولایتمداری دلیری و وطن پرستی بوده است،خاطر نشان کرد: شهید امیری به خاطر دین و مذهب خود حاضر بودند دست به هر کاری بزنند.

وی تصریح کرد: قطعا شهدا با کارهایی که انجام دادند اسمشان همیشه ماندگار است و بدون تردید با دیدن تندیس شهدا که به یادگار از شهدا ساخته می‌شود جان تازه‌ای به کالبد مردم دمیده می‌شود.

با وحدت، همدلی و همبستگی  شرایط حساس کنونی پشت سرگذاشته می‌شود

رئیس امور ایثارگران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ضمن تبریک هفته دفاع مقدس تصریح کرد: هشت سال دفاع حق علیه باطل هرگز در ذهن‌ها فراموش نمی‌شود و امیدواریم که قدردان از خودگذشتگی‌های خانواده های شهداء ، جانبازان و ایثارگران آن دوران باشیم .

 

تندیس شهید امیری 3

 

دکترامینی افزود: باید با وحدت، همدلی و همبستگی همه , این شرایط و مرحله حساس کنونی را پشت سر بگذاریم.

رئیس امور ایثار گران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت :رمز یادگاری شهدا فقط خدا بود, رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس, فقط برای یاری دین خدا و اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب به دفاع از این مرز و بوم پرداختند و جاودانه شدند.

وی افزود: اخلاص، تقوا، صبر ، استقامت و شجاعت از جمله برترین دستاوردهای این دوران بود و امید است که امروز ما همه بتوانیم با درسی که شهدا در هشت سال دفاع مقدس به ما آموخته‌اند در زیر پرچم ولایت ادامه دهنده این مسیر باشیم.

 

تندیس شهید امیری 9

تندیس شهید امیری 8

۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱,۲۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید