سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۴۰
 

اخبار

تهیه کتابچه گزارش شاخصهای سلامت کار و پزشکی خانواده بهداشت و درمان نفت بوشهر و خارک در سال 1396

کتابچه مربوط به شاخصهای سال 1396 سلامت کار و پزشکی خانواده بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارک پس از گردآوری و چاپ دراختیار واحدهای عملیاتی وHSE مناطق جم ، پارس جنوبی و جزیره خارک قرار گرفت.
براساس اطلاعات مندرج در این گزارش ، در سال 1396تعداد 13851 نفر از کارکنان رسمی و پیمانکار شاغل درمناطق پارس جنوبی، جم و جزیره خارک تحت معاینات طب صنعتی قرار گرفتند.پوشش این معاینات 87 درصد گزارش شده است. 
اضافه وزن با شیوع 46 درصد شایعترین اختلال مشاهده شده در این معاینات می باشد. همچنین شیوع چربی خون بالا 45 درصد و پرفشاری خون 9.3 درصد گزارش شد.موارد یاد شده همگی به عنوان فاکتورهای خطر بیماریهای قلبی و عروقی شناخته می شوند که با تغییر سبک زندگی ، ورزش و رعایت رژیم غذایی کم چرب و کم کالری بخوبی قابل درمان می باشند. از شایعترین بیماریهای شغلی منطقه نیز می توان به ترتیب به کاهش شنوایی وآسم اشاره کرد. در مقدمه این گزارش اطلاعات جامعی درمورد نحوهپیگیری و درمان بیماریهای مزمن غیر واگیر ارائه شده است.
 همچنین تعداد 3889 خانوار (شامل 13768 نفر) ساکن در شهرکهای مسکونی توحید ،شهید تندگویان ، پردیس جم  و جزیره خارک نیز تحت پوشش بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارک قرار دارند . 
در سال 96 درمجموع 69492 مورد مراجعه به درمانگاههای پزشکی خانواده انجام شده است .اضافه وزن با 39حدود 40 درصد شیوع ، بالاترین اختلال مشاهده شده در معاینات این گروه از مراجعه کنندگان بوده است.همچنین براساس این گزارش6.1درصد از جمعیت نحت پوشش به فشار خون بالا و 3.3 درصد نیز به دیابت ابتلا داشتند.
  این کتابچه نهمین جلد از گزارشات مرکز سلامت کار و پزشکی خانواده بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر و خارک می باشد که به صورت سالیانه تهیه و در اختیار واحدهای صنعتی قرار می گیرد.
 

کتابچه طب صنعتی 96

۲۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۸۵۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید