سال جهش تولید
امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
 

اخبار

برگزاری « مانور سراسری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل » در شرکتهای پتروشیمی منطقه پارس جنوبی

اولین مانور سراسری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکتهای پتروشیمی منطقه پارس در سال 1396 با هدف ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و بهوبد ارتباطات منطقه ای در شرکتهای پتروشیمی کاویان،مهر، مروارید و دماوند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر،این رزمایش در سطح شرکتهای پتروشیمی واقع در فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و با هدف شناخت و آشنایی با شرایط اضطراری ناشی از نشت و آتش سوزی خطوط انتقال گاز(اتیلن) و در جهت ایجاد هماهنگی بین واحدهای درگیر برگزار گردید. همچنین برای اولین بار در سطح منطقه ، نحوه پاسخگویی به حوادث همزمان در سه نقطه با فواصل زیاد با مدیریت و فرماندهی واحد، در بخشهای عملیاتی اعم از امداد و آتش نشانی،بهداشت و درمان صنعت نفت و حراست مورد ارزیابی و سنجش قرار میگرفت.
در این مانور ارتباطات لازم از طریق ستاد بحران پتروشیمی منطقه پارس برای اولین بار به صورت کامل و عملیاتی در چند بخش شامل ، ارتباط با ستاد بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی و ستاد شرکتهای پتروشیمی مهر،کاویان ، مروارید و دماوند برقرار گردید.
مرکز سلامت کار ابن سینا پتروشیمی و مراکز درمانی مجتمع گاز پارس جنوبی و منطقه ویژه پارس جنوبی با آماده باش پزشکان و پرستاران و با تجهیزات کامل به همراه 14 دستگاه آمبولانس ، در این مانور شرکت نمودند و به انجام اقدامات امداد و نجات مصدومین پرداختند. این مانور تعداد 16 مصدوم فرضی و 2 نفر فوتی داشت که یک نفر از مصدومین فرضی پس از انجام اقدامات تکمیلی و سرم تراپی همراه با اسکورت طبی جهت انجام اقدامات درمانی بعدی،پس از اخذ پذیرش به بیمارستان توحید جم اعزام گردید و یک نفر نیز به بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه اعزام شد.
گفتنی است این رزمایش را می توان به عملکرد بسیار مناسب تیم فرماندهی حادثه در کنترل همزمان حوادث ،مدیریت خوب بهداشت و درمان صنعت نفت در منطقه پارس جنوبی و انتقال 18 مصدوم فرضی و همچنین ارتباطات موثر منطقه ای و فرامنطقه ای ستاد بحران دانست.

 

مانور پتروشیمی آبان 96 2

مانور پتروشیمی آبان 96 1

مانور پتروشیمی آبان 96 3

مانور پتروشیمی آبان 96 5

مانور پتروشیمی آبان 96 4  

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۶۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید