سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۴:۲۰
 

اخبار

پیام تبریک رئیس شورای تخصصی سلامت روان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت

دکتر سعید گران پی رئیس شورای تخصصی سلامت روان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در پیامی هفته سلامت روان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر در پیام ایشان آمده است: 
بهداشت روان دانش و هنری است که به آسایش ذهنی، احساس خود توانمندی، شناخت توانایی های خود در محقق ساختن ظرفیت های عقلی و هیجانی، شادی و آرامش درونی و رفتار متعادل و منعطف با پیرامون کمک شایانی می کند، لذا کار و تلاش در این زمینه بسیار مهم خواهد بود. 

سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با راه اندازی شورای تخصصی سلامت روان در راستای ارتقای دانش عمومی جامعه و خانواده‌ها در رابطه با سلامت روان، جلب حمایت و مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مرتبط و مؤثر، بازبینی برنامه‌های آموزشی گروه‌های مختلف مرتبط با سلامت روان، از جمله پزشکان عمومی، روان‌پزشکان و روان‌شناسان و تعریف جایگاه های شغلی و حرفه‌ای گروه‌های مختلف، با توجه به دانش و مهارت کسب‌ شده در دوره آموزش آنان از جمله موضوعاتی است که در دستور کار خود قرار داده است.

براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، فردی دارای سلامت روان است که توانمندی‌های خود را بشناسد، توانایی مقابله با استرس‌های روزمره را داشته باشد و به شکل مفید و موثری در جامعه و محل کار خود مشارکت کند.                            

به کارگیری روانشناسان به عنوان کارشناسان سلامت روان برای ارائه خدمات حرفه ای تر در حوزه سلامت روان، توانمندسازی کارکنان سایر سطوح اعم از پزشک عمومی و ادغام خدمات حوزه مصرف مواد مبتنی بر ظرفیت و زیرساخت های سازمان از اقدامات شورای تخصصی سلامت روان در جهت ایجاد تحول سلامت روان است.

اینجانب ۱۸ الی ۲۴ مهر ماه، هفته بهداشت روان را با شعار «سلامت روان و بهزیستی همگانی را در اولویت جهانی قرار دهید»  خدمت شما همکاران و تلاشگران این عرصه در سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند متعال سلامت و موفقیت برایتان آرزومندم.

 

هفته سلامت روان

۲۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۹:۲۱
بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر |
تعداد بازدید : ۲۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید